adamnet: (divan)
[personal profile] adamnet


Учора в палаці "Україна" відбувся концерт відомого югославського композитора і виконавця Ґорана Бреґовіча (Горан Бреговић) і його весільно-похоронного оркестру (Wedding and Funeral Band). В Україну маестро вперше приїхав у 2005 році, виступивши з відкритим концертом у Києві на Михайлівській площі. Навесні 2006 року він також проїхав по східній і південній Україні, а восени виступив на святкуванні 750-річчя Львова. Найяскравіший його виступ до вчорашнього концерту був у минулому році у Львові, де він зі своїм оркестром став одним із хедлайнерів рок-фестивалю "Старе Місто" виступивши на одному майданчику з «Океаном Ельзи», The Dreadnoughts (Канада), The Urban Machine (Британія). Але про той феєричний концерт я вже писав раніше.

Київський же концерт став ще одним яскравим підтвердженням відомої істини - коли людина має талант, то їй, практично, все доступно, вона немає ніякий перешкод і для створення чогось дійсно значимого їй не потрібне якесь причандалля. Так, фактично, семеро музикантів і дві бек-вокалістки показали Києву такий клас, що жодне лазерно-піротехнічне чи техногенно-феєричне шоу не гідне було йому і близько. Широта, щирість і високий професіоналізм маестро і його бенду не міг не порадувати публіку.

На сьогоднішній день Бреґовіч — один із найвидатних композиторів сучасності, який дбайливо береже традиції балканського фольклору з одночасним привнесенням у нього нових звуків. Як би мені хотілось щоб таких музикантів було якомога більше у нас, в Україні...

Скажу відверто, на концерті мене проймала сльоза. Чи то з віком людина стає сентиментальнішою, чи то так діє сила справжнього мистецтва, але серце щеміло... Моє раннє дитинство і юність були пов'язані саме з таким весільно-похоронним оркестром, потім військова служба, тісно пов'язана з музикою - все це ожило і защеміло враз на концерті маестро. Важко бути об'єктивним, коли у тебе десь глибоко всередині щось (незрозуміло що) щемить...



Саме з тих давніх часів я вважаю корнет принцом оркестру, мелодійною його основною, а тенор з баритоном - оркестровими королями, оскільки вони творять як саму мелодію, так і формують абсолютний, ні з чим незрівнянний контрапункт. Так от, двоє тенорів, двоє корнетів і один альт-сакс (він же кларнет), разом з найпростішою ударною групою (яку навіть групою важко назвати - оркестровий барабан і невеликій ритм), а також дві пари проникливих чоловічих та грудних жіночих голосів були цілком спроможні зробити справжнє свято справжньої автентичної балканської музики.

Надзвичайно приємним було також і те, що маестро зробив комплімент українській публіці у вигляді такого собі експромту - виступу Руслани з піснею "Рідний край" посеред концерту з акомпанементом маестро Бреґовіча і весільно-похоронного бенду у їх оригінальному аранжуванні.

Музиканти виконували як відомі свої речі ("Ґаз", "Калашніков", "Месячіна" тощо), так і нові - з останнього минулорічного збірника Alkohol/Champagne. Зал "України" був практично весь заповненим, а з першими акордами народ заповнив проходи і на повну віддався запальним ритмам балканської музики!
Сам маестро спілкувався з публікою, жартував та залучав її до спільного співу. Так, зокрема була виконана його вже класична композиція "In the Deathcar", яку вивів у світ 1993 року ще сам Іґґі Поп.

Виступи «Весільно-похоронного оркестру» не можуть не вражати своєю яскравою темпераментною красою — глибокий і багатий звук духового оркестру, жіночий дует та бенд у балканських сукнях та костюмах, привабливий, одягнений у все чорне молодий соліст, що володіє надзвичайно дивовижним голосом, співає і при цьому грає на ударних, на перкусії, то на баяні. А Сам, весь у білому і з білим же хрестом, сидить поряд із солістом, грає на гітарі і своєрідно керує оркестром, щось вигукуючи і змахуючи руками...

Бреґовіч гастролює по світу зі своїм весільно-похоронним оркестром, створеним у 1997 році. У його оркестрі пліч-о-пліч грають серби, хорвати, болгари і македонці. Своїх музикантів він знаходить під час поїздок (на рік дає не менше 100 концертів у самих різних країнах і з різними проектами).
Музиці циган в інтерпретації Горана Бреговича аплодували слухачі в найпрестижніших концертних залах світу: нью-йоркському Лінкольн центрі, паризькому Zenith, лондонському Barbican Hall. Тільки в Парижі за минулий сезон Бреґовіч виступив чотири(!) рази. На запитання, чому він назвав свій колектив «Весільно-похоронним оркестром», Бреґовіч філософськи відповідає: «Мені здається, що найважливіша музика в житті будь-якої людини звучить на його весіллі та похоронах. Якщо ви хочете в моїй країні бути шанованим композитором, ви повинні написати що-небудь для весілля або похоронів, інакше ви не музикант».

За моїм твердим переконанням Ґоран Бреґовіч - дивовижне явище в музиці нашого часу. Він немов п'янка палінка, духмяний вітер з квітучих садів та виноградників, морський бриз і гірський гуркіт. Мабуть, небагато знайдецця людей, котрих не зможе зачепити за живе музика Бреґовіча - музика, жива і надзвичайно багатюща у всіх відношеннях. Слідкуючи за тим, як Бреґовіч поводицця на сцені, просто неможливо повірити у його паспортні дані! А маестро має вже за 60... Дай йому, Боже, ще довгих-довгих років...
This account has disabled anonymous posting.
If you don't have an account you can create one now.
HTML doesn't work in the subject.
More info about formatting

Profile

adamnet: (Default)
Будьмо!

May 2016

S M T W T F S
1234567
891011121314
15161718192021
22 232425262728
293031    

Most Popular Tags

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated 19 May 2025 20:30
Powered by Dreamwidth Studios